Do jubilejního dvacátého ročníku se v celé republice přihlásilo 430 projektů, v Pardubickém kraji jich bylo podáno 13. „Do celostátního kola postupují Jablonné nad Orlicí, Sobětuchy a Břehy. Vítězové budou slavnostně vyhlášeni na konferenci ISSS 9. dubna v Hradci Králové,“ informovali mluvčí Pardubického kraje.

Porota, kterou tvořili odborníci na informační technologie z Krajského úřadu Pardubického kraje a Univerzity Pardubice, kromě celkového dojmu a designu webových stránek hodnotila, zda obsahují všechny povinně zveřejňované informace, zda je na ně snadný přístup nebo jestli se weby zobrazují správně v mobilních telefonech.

„Hodnocení je ve srovnání s předešlými ročníky čím dál obtížnější a bodové rozdíly jsou čím dál menší. Letos se dokonce stalo, že dvě obce získaly stejný počet bodů, proto jsme museli dělat závěrečné hodnocení, které určilo pořadí,“ řekl předseda poroty a vedoucí oddělení informatiky krajského úřadu David Rezler.

Podle krajského radního pro cestovní ruch Reného Živného je Zlatý erb stěžejní soutěží v oblasti informačních technologií, která ukazuje aktivitu a snahu prezentovat obec či město občanům a přinášet jim nové služby.

Výsledky soutěže v Pardubickém kraji
Nejlepší webová stránka města
1. Jablonné nad Orlicí
2. Bystré

Nejlepší webová stránka obce
1. Sobětuchy
2. Rohoznice
3. Břehy

Kategorie Smart City a nejlepší elektronická služba
1. Břehy: Česká Obec – Břehy
2. Bystré: SMS info
3. Cotkytle: SMS informace, hlášení rozhlasem