Do uzávěrky se sešlo pětadvacet přihlášek. Školní týmy mají nyní za úkol během příštích dnů vymodelovat z chleba co nejhezčí a nejoriginálnější jesličky. Betlémy budou zkraje prosince umístěny v prodejnách sázavské pekárny na Orlickoústecku i v sousedních okresech. Jejich fotografie najdete i na webových stránkách soutěže, na kterých 4. prosince odstartuje hlasování. Určí prvního vítěze, druhého vybere odborná porota.
„Akci organizujeme na základě velikého úspěchu, který měla minulý rok," říká jednatel z pořádající společnosti Pekárna Sázava Dalibor Matějík.
„Celkově se do hlasování minulý rok zapojilo přes sedmnáct tisíc lidí a soutěže se zúčastnilo šestadvacet týmů z různých škol regionu," dodal Dalibor Matějík. Soutěž má rozvíjet výtvarné cítění dětí a vracet je k tradičním hodnotám a materiálům.
Na základě rozhodnutí odborné poroty se vítězem této soutěže loni stal betlém dětí ze základní školy v Tatenici. „Přihlásili jsme se i letos, soutěžit budou tři třídy," potvrdila Orlickému deníku ředitelka školy Eva Valentová. Děti se prý na modelování betlémů velmi těší a už mají návrhy i fotky, jak by ten jejich mohl vypadat.
Pořadatelé mají pro malé tvůrce jednu dobrou radu. Chlebové betlémy mohou plesnivět, proto je dobré do postaviček a kulis přidat trochu octa…
Vítězný tým získá finanční odměnu na nákup výtvarných a sportovních potřeb, organizátoři také slíbili, že prvních deset kolektivů odmění vstupenkami pro celou třídu do vybrané zoologické zahrady.