Velké problémy s dlažbou řeší provozovatel aquaparku, společnost Tepvos, už řadu let. Materiál praská a opadává, deformuje se. Kvalita prací odvedených na ústeckém koupališti se dokonce stala předmětem soudního sporu mezi Tepvosem a stavební firmou.
Podle vyjádření zástupců Tepvosu se společnost obrátila na Krajský soud v Hradci Králové v roce 2008 poté, co jí po mnohaletých pokusech o mimosoudní dohodu došla trpělivost. Reklamační nároky byly podle tiskové zprávy Tepvosu opakovaně uplatňovány u ústecké společnosti Stapo. Tepvos si nechal vypracovat i znalecké posudky. „Celkem máme zdokumentovaných třináct vad, které se týkají obkladů v areálu aquaparku. Většina z nich je předmětem našeho sporu,“ uvedl Martin Lang ze společnosti Tepvos a dodal: „Před deseti lety proběhla rekonstrukce a od té doby nás každoroční opravy stály nemalé peníze. Je pravdou, že žalovaná firma se snažila některé vady do května 2008 provizorně opravit, vada se po provizorní opravě ale opět projevila.“
Ke kvalitě prací se bude vyjadřovat i soudní znalec, který zkoumal situaci přímo v ústeckém aquaparku.
Opadávající dlažba bude odstraněna a nahradí ji stěrka. Kromě dna bazénu se opravovaly také schody na věži tobogánu
Podle jednatele Tepvosu Václava Knejpa by práce měly skončit tak, aby se aquapark stihl otevřít do konce června. „Konkrétní den zatím nebyl stanoven, ten budeme znát po dokončení prací, možná už příští týden,“ dodal Knejp.
Jaké bude letos na koupaliště vstupné, zatím nebylo rozhodnuto. „Pokud dojde ke zdražení, tak jen v řádech jednotek procent. Navýšení by souviselo s inflací, zdražením energií a podobně, rozhodně ne s prováděnými opravami,“ dodal Václav Knejp.
Letošní úpravy bazénu problémy s materiálem definitivně nevyřeší, nutná bude celková rekonstrukce. „Rekonstrukce nás nemine,“ potvrdil ústecký starosta Petr Hájek. „Otázkou je, kdy se provede, za čí peníze a v jakém rozsahu. Dovedu si představit, že příští rok bude rokem příprav, vypracování dokumentace a posbírání finančních prostředků a následně dojde k realizaci,“ nastínil Hájek.