A nebude jediný, doplní ho replika kluzáku Skaut, vyráběná pro podzimní výstavu věnovanou historii létání v Pardubickém kraji.
Společná výstava Regionálního muzea ve Vysokém Mýtě a firmy MCAE Kuřim v prostorách Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky bude zahájena 16. června a potrvá dva týdny. „Návštěvníci budou mít jedinečnou příležitost seznámit se s tím, jak vznikaly automobilové karoserie před více než sedmdesáti lety a jak vznikají dnes za pomoci 3D technologií. Dobové fotografie, výkresy, originální modely automobilů Aero 50, Bugatti T57, Tatra 70A a mnohé další představí také um našich předků i technickou vyspělost meziválečného Československa a zároveň budou důstojně propagovat a reprezentovat Vysoké Mýto," zve na výstavu její iniciátor, poslanec Jiří Junek.
Aerovku do Prahy dopraví nákladní auto, ke sněmovně pojede po vlastní ose jen pár desítek metrů od Senátu. „Pak nás bude čekat drama, abychom projeli do atria. Několikrát jsme to měřili, mělo by to vyjít, na každé straně by mělo být pár centimetrů," věří Jiří Junek. Podobný exponát v atriu nikdy vystaven nebyl. „Výstavy se tam pořádají, ale když jsem ji u pana kancléře domlouval, byl trošku rozpačitý, tohle tam ještě nikdy nebylo," dodává poslanec a přidává i další zajímavost. Na pozvání na výstavu zareagoval jeho kolega Pavel Volčík tím, že jeho osmadevadesátiletý otec u Sodomky ve třicátých letech pracoval.