Počasí, „že by psa nevyhnal“, sněhové přeháňky, vítr… Nic z toho ovšem nevadilo vodákům, kteří se sešli v sobotu dopoledne u Tiché Orlice na kraji Pelin, aby zahájili sezonu a užili si adrenalinové zábavy.

Úvod desátého Vodáckého dne obstaral už tradičně strhující závod Choceňský buben, při němž účastníci hned dvakrát „skáčou“ se svou lodí z více než dvoumetrového jezu – poprvé chvíli po startu, podruhé pak do cíle (po absolvování funslalomové dráhy musí totiž z vody ven, znovu nasednou nad bubnem a opět se pouští dolů z jezu).

Do závodu, který si i přes opravdu nepříjemné počasí nenechaly ujít stovky diváků, nastoupilo sedmnáct mužů a jedna žena. Horkým favoritem byl už vícenásobný vítěz Jan Kolář z Jablonce nad Nisou. Ten bez problémů prošel rozjížďkami a také ve finále nechal své soupeře za sebou. „Dnes to bylo opět super, foukal ale poměrně silný protivítr a k tomu sněžilo. Hůř se také dostávalo přes buben, protože bylo méně vody, takže byl závod těžší. Ale všichni si ho určitě užili,“ hodnotil spokojeně vítěz. Nadšený byl i ředitel závodu Eda Doskočil z pořádajícího choceňského oddílu vodáků. „Ve finále jsme měli dva naše zástupce, což nás těší. Účast byla také slušná, přišli i diváci, všichni se dobře bavili,“ bilancoval.

close zoom_in

Připomínali spíš posádku „dvojbobu“

Spíš posádku „dvojbobu“ než nafukovací „C2“ připomínali choceňští vodáci Libor Myšák a Mirek Král, když zdolávali jez na Tiché Orlici při sobotním adrenalinovém závodu Choceňský buben. Jejich výkon obdivovaly početné zástupy diváků. Ti také odvážnou dvojici ocenili velkým aplausem. Závod byl součástí tradičního otevírání řeky pro novou sezonu. Vodákům v jejich řádění na hladině i pod hladinou nebránila ani teplota vody, která se pohybovala někde kolem tří čtyř stupňů Celsia. Prostě byli ve svém živlu a bylo to na nich znát.