Boštíka provázejí velké zdravotní trable, které nastaly po operaci oka. Zmiňuje velké bolesti, křeče do nohou, minimální spánek a skřípnutou páteř. Problémy mu dělá chůze. „Úřadujícího prezidenta, který nedojde, už máme. Vůbec nevím, co je příčinou, proč nemůžu chodit. Z toho důvodu jsem neodevzdal petiční archy na ministerstvo vnitra,“ vysvětlil Boštík. Odmítl, že by se bál velké konkurence.

Volební kampaň chtěl pojmout stylem „kluk z vesnice dobývá Pražský hrad“. „Chtěl jsem jezdit od města k městu, od vesnice k vesnici v obytném voze. Do volební kampaně jsem chtěl dát 50 tisíc,“ uvedl Boštík. Své zdravotní problémy považuje za zásah shora. I když už nezastává názor, že politika je špína, po parlamentních volbách si nebere servítky: „V současné době se mi politická scéna jeví jako hodně hnusné bahno, které bohužel moje tělesná schránka neunese.“

Jednou provždy se však Vladimír Boštík nevzdává a kandidaturu hodlá zkusit znovu. „Doufám že v příštích prezidentských volbách se budu moct zúčastnit v plné síle, protože mi bylo teprve 58 let a ještě mohu jednou kandidovat,“ prohlásil. Využít chce i archy s nasbíranými podpisy, které mu zůstaly po letošní kampani.

Vladimír Boštík je živnostníkem v autodopravě, v letech 1994 - 2002 byl starostou obce Vraclav na Vysokomýsku, v roce 2013 neúspěšně kandidoval do poslanecké sněmovny za Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury.