Řidička Škody Fabia zřejmě při předjíždění cyklistů nezvládla svůj vůz, ten se dostal do smyku a v protisměru se čelně střetl s vozem Škoda 120, za jehož volantem seděl třiaosmdesátiletý řidič. Muž na místě zemřel.
Silnice na Orlickoústecku si tak vyžádaly další krutou daň. Tragédií u Lanškrouna se dál rozšiřuje černá série dopravních nehod, jejichž statistika je víc než děsivá. Už na konci května konstatoval Pavel Ešpandr z ústeckého dopravního inspektorátu hrozivý nárůst počtu nehod se smrtelnými následky. Mrtvých bylo tehdy ve statistikách o pět víc než za stejné období minulého roku, celkem sedm. Uplynul zhruba měsíc a přibyly další dva zmařené životy. Pro připomenutí: poslední červnová sobota byla černým dnem pro dvacetiletého řidiče, který nedaleko Helvíkovic vyjel se svým autem mimo komunikaci a nepřežil náraz do vzrostlého stromu. Tragický účet pak uzavírá pondělní nehoda u Lanškrouna.
Je začátek prázdnin, začíná hlavní sezona dovolených. Policisté apelují na řidiče, aby rozhodně dbali zvýšené opatrnosti a nepřeceňovali své schopnosti.