Pořadatelé připravili pro milovníky přírody opravdu bohatou nabídku tras. Pěšáci mohli pochodovat od 8 km přes 15, 25 až po čtyřicetikilometrovou tůru. Cykloturisté mohli také vybírat od 20 km přes 40, 60 až  po 80 kilometrů. I když občas sprchlo, sloupenské fotbalové hřiště se opět zaplnilo stovkami turistů. Celkem se zaprezentovalo 1051 účastníků, což pořadatele velmi potěšilo. Cyklistické trasy si objelo pětašedesát sportovců. Není to poprvé, kdy na sloupenský pochod přišlo více jak tisíc lidí. Rekord zaznamenali vloni (1263 účastníků). V roce 2006 (1050 účastníků) a v roce 2012 se přihlásilo 1105 nadšenců.
Celková bilance je ovšem skvostná, za 40 let se „Sloupenskými lesy" prošlo 25 230 lidí a všichni se vrátili do cíle bez problémů.
Rovněž letos vládla na hřišti veselá a přátelská atmosféra podpořená skladbami známé skupiny Ponny Expres. Nejaktivnějším tanečníkem byl bezesporu král sopotnického mikrofonu Josef Diblík. Jeho rychlým  nohám žádná turistka neunikla. Trsal jak „o život". Již dva dny dopředu zřejmě vytušil, že „Tři hrady" zaznamenají v Sopotnici nový rekord.     Milan Richter