Místní aeroklub, který si připomíná 70. výročí svého založení, pořádá zítra slet letadel. Ta budou na ploše letiště přistávat již od 10 hodin. Očekává se jejich početná účast a milovníci létání se opravdu mají na co těšit.

Zajímavý program

Oficiálního zahájení programu ve 14 hodin se ujme dvanáct místních parašutistů, kteří předvedou hromadný výsadek z legendární „Anduly“, letounu An–2. Navazovat budou ukázky letového provozu – aerovlek větroňů, letové ukázky ultralightů. Představí se i stroje z padesátých let, jako je Meta– Sokol nebo L200 Morava. Dávku adrenalinu zajistí letečtí akrobaté, kteří dorazí z leteckého sportovního centra v Moravské Třebové. Zajímavou podívanou bude také ukázka hasebního zásahu „Anduly“ nebo představení vrtulníku záchranné služby Alfa Air z Olomouce.

Velkým lákadlem se stane oficiální představení bezpilotního vrtulníku Robocopter Heros a bezpilotního letadla z produkce rychnovské firmy. „Ty jsou zatím ve stadiu zkoušek. Pokud vyhoví všem požadovaným předpisům, měly by sloužit při policejních akcích, podpoře požárních zásahů nebo monitorování přírodních katastrof,“ uvedl Gustav Kareš, vedoucí letového provozu ústeckého letiště.

Slet by měl být především oslavou 70. výročí založení aeroklubu. „Pozváni jsou všichni bývalí členové a funkcionáři, kteří se podíleli na chodu aeroklubu. Při této příležitosti byl vydán almanach, který zde bude v prodeji,“ uvedl na závěr Gustav Kareš. Akci bude komentovat Jan Brskovský, prezident Letecké amatérské asociace České republiky.