„Pro všechny, co se o klokany starají, je to radostná zpráva a velká odměna za každodenní péči. Zatím ještě nevíme, jestli malý klokánek bude bílý, nebo hnědý, ale důležité je, aby byl zdravý. Pouťový ohňostroj úspěšně přežil, tak snad mu nic horšího, než vyskočí z kapsy, nehrozí,“ sdělil za chovatele Zdeněk Tomka.

Na první skoky malého vačnatce si budou muset návštěvníci parku počkat na konec června. Klokan si ale letohradské pohostinnosti příliš neužije. Ani prvotřídní péče nemůže nahradit prostorný výběh. „Další klokan by se k nám zkrátka nevešel,“ vysvětlil stěhování Tomka. Protože se mládě vrací do vaku, stěhování nějakou dobu potrvá. Chovatelé mu však nebudou vybírat jméno.

Matku klokáněte na Bibi Olympia pokřtil loni herec a režisér Jiří Mádl. „Vymýšlel jsem jména pro různé věci, zvířata nebo firmy. Pro symbol olympiády nikdy,“ řekl tehdy Deníku.

Klokanice byla pokřtěna vloni během benefičního koncertu letohradských chovatelů. Jméno Bibi Jiřímu Mádlovi poradil malý kamarád, který tak říká své babičce. A protože se albínka klokana rudokrkého stala patronkou Olympiády dětí a mládeže v Pardubickém kraji, Jiří Mádl přidal i druhé jméno Olympia. Bibi Olympia pak provázela celou zimní olympiádu, ať už v mnoha grafických verzích, nebo jako kostým pro živého maskota, který byl podle ní ušit.

Letohradskou klokaní rodinku tvoří vedle Bibi a její matky Růženky i bílý klokan, který přibyl do výběhu ze soukromého chovu v Sokolově (společně s Bibi na snímku Petra Šilara).

Klokani však nejsou jedinou atrakcí letohradského zámeckého parku, děti i dospělé sem táhnou také voliéry s různými druhy papoušků.