V bývalé staniční budově orlickoústeckého nádraží funguje kavárna a občas se tam uskuteční nějaká akce. Od dubna se na nádraží i tančí.

Absolventi lanškrounské taneční školy Swingberry hledali možnost, jak procvičovat variace tance lindy hop, jednoho ze swingových tanců, v dalších místech okresu, a ukázalo se, že prostory bývalého prodeje jízdenek se dají jednoduše přizpůsobit. „Podlaha tu je v původním stavu, takže nečekejte lakovaný parket,“ upozorňuje jeden z iniciátorů tančírny Jan Jeník. To ovšem nevadí, protože na lindy hop si hodně tanečníků obouvá tenisky. „Taky se tu netopí a i ve vedrech je na nádraží chládek, tak si vezměte sako nebo svetr a nebo si k tanci vyberte svižnou skladbu!“ dodává.

Tančírna se na nádraží ujala každých čtrnáct dnů. Ta nejbližší se koná ve středu 13. června od 18 hodin. V 19 hodin proběhne zdarma malá lekce pro začátečníky, takže ani naprostý nováček se nemusí bát, že se bude jenom dívat po zkušenějších tanečnících na parketu. Ve 20 hodin bude následovat další lekce pro ty zdatnější, ale ani začátečníci nepřijdou zkrátka.

Tančírna se stává populární i mezi příznivci swingu z větší dálky, pravidelně na ni přijíždějí tanečníci z Pardubic a širého okolí, kteří tak mají příležitost vyměnit si zkušenosti z tanečních festivalů a lekcí. „Začala jsem na lindy chodit, protože jsem nechtěla jenom bezcílně hopsat v tělocvičně. Je to především zábava a skvělá atmosféra, přátelé a posezení u kávy,“ říká fanynka tančírny.