Instruktoři lyžování z LSG - záruka kvality

Rok se sešel s rokem a opět se hlásíme s lyžařským zpravodajstvím. Je 25. leden 2017. Do Ski areálu Dlouhoňovice přijíždí autobus se 45 malými lyžaři ze ZŠ a MŠ Písečná. Skupinka rodičů a pedagogů připraví adepty lyžování k akci. Přichází profesorka Iva Šemberová s týmem instruktorů a rozjíždí koncert výuky lyžování.

Rozcvička, rozdělení do družstev, pilování, dril, individuální pomoc s nasazením značných fyzických sil instruktorů, přestupování žáků mezi družstvy podle zlepšujících se výkonů, množství výukových pomůcek a hlavně povzbuzování a motivace žáčků vede po třech dnech výuky k cíli. I ti nejzatvrzelejší odpůrci a malí pesimisté zjistí, že lyžování je fajn zábava. Při závěrečném slalomu, kdy jednotliví instruktoři komentovali výkony svých svěřenců, bylo zřejmé, že všichni z komentátorů mají nejen vysokou profesní úroveň, ale i srdce na pravém místě. U každého lyžaře komentující objevili kvality, o kterých často dotyčný, či jeho rodiče, neměli ani tušení.

Následující týden písecké vzdělávací instituci už nic nebránilo vyrazit na svahy domovské sjezdovky. A věřte, že v zatěžkávací zkoušce všichni absolventi lyžařského výcviku na sjezdovce v Písečné obstáli.

Co dodat závěrem?

Jmenovitě poděkovat instruktorům Václavu Bryndovi, Báře Dvořákové, Tereze Kubíčkové, Kristýně Mačátové, Danielu Machálkovi, Jakubu Moravcovi, Veronice Stejskalové, Tereze Šemberové, Adamu Vojtíškovi, Nice Zemanové za trpělivý a profesionální přístup k malým lyžařům, jejich vedoucím Ivě Šemberové a Janu Řehákovi za perfektní organizaci kurzu a vedení LSG za uvolnění žáků i profesorů z výuky.

Na rozloučenou použijeme slova známého sportovního komentátora: „Sportu zdar, lyžování zvlášť".

kolektiv pedagogů ZŠ a MŠ Písečná