Na devíti stanovištích je postupně seznámili s různými oblastmi lidského života ve 20. století. Žáci si vyzkoušeli, jaké hry hráli jejich rodiče a prarodiče ve škole či venku u domu (čára, skákání přes gumu, přebírání), které hry byly populární po průniku prvních počítačů do domácností (Sonic, Pacman, Vlak) a jakými hrami se mohli bavit za dlouhých zimních večerů (Logic, Aquaball, stolní hokej). Na jiných stanovištích se zase dozvěděli o životě a díle Elvise Presleyho, jehož písničky si zkusili zazpívat do mikrofonu, a Johna Lennona ukázku z jeho tvorby se pokusili zahrát na kytary a keyboardy. Na třech navazujících stanovištích je děvčata naučila tance, které „frčely" v různých dekádách 20. století (twist, charleston, hip hop, macarena, ptačí tanec, choreografie z písní Michaela Jacksona, Elvise Presleyho apod.). Dále se dozvěděli něco málo o počátcích němého i zvukového filmu a vyplněním obrázkového kvízu si také ověřili své znalosti nejznámějších filmů 20. století.

V neposlední řadě se také seznámili s historií důležité celosvětové sportovní akce olympijských her, vyplnili si pracovní list a zahráli si doplňovací hru.

Vyzkoušeli si, co se dřív nosilo

Na stejném stanovišti si též prohlédli, jaké módní kousky se nosily v různých desetiletích 20. století, oblečení si i vyzkoušeli a vyfotili se. Žáci prožili dopoledne plné pohybu, zábavy i poučení. ZŠ a MŠ Damníkov