Duší akce, která přitahovala nejen „veteránisty", ale také mnoho diváků, je Stanislav Pavlišta (na snímku Karla Pokorného). „Jsem koldínský rodák, bydel jsem tu dvacet let, od roku sedmdesát jedna ale bydlím v Pardubicích. Na stará kolena se sem ovšem vracím a čtyřikrát jsem organizoval sraz veteránů. Chtěl jsem svou vesnici zviditelnit a myslím, že se mi to dařilo. Účastníků totiž rok od roku přibývalo," řekl Orlickému deníku.
Jak ale dodal, stále populárnější akci možná „zvoní hrana": „První tři ročníky byly bez problému, nájemci  i vedení obce nám vycházeli vstříc. Podpora obce zůstala i letos, ovšem nedlouho před letošním srazem se nájemce zámečku a zemědělské usedlosti změnil a nastaly problémy. Především chtěl vybírat vstupné a parkovné, což dosud nebylo a na podobných akcích se to nedělá. Takže s tím pomohla obec. Pro nás je to ale neúnosné. Sraz dělám ještě s kamarádem, taky aerovkářem panem Skalickým z Albrechtic a příprava je opravdu náročná. Letos jsme měli největší účast, nestačilo nám sto čísel. Ale pokud se nezmění postoj nájemce, kterého v podstatě vůbec neznáme, asi skončíme," dodal.
„Vztahy kolem nájemců jsou dost složité. Osobně se s nimi neznám, ale jednali jsme a jednat chceme i do budoucna. Bylo by škoda, aby se takováto akce, která dělá naší vesnici reklamu, rušila. Obec ji bude podporovat i v budoucnu," nalil „kapku naděje"    starosta Koldína Karel Ka- meník. Vývoj celé věci bude Deník i nadále sledovat.