Každoroční tradici letos nic nebránilo a počasí spíše připomínalo jaro, než poslední den v roce. Návštěvníci si společné chvíle na náměstí užívali. „Jdu si dát ovárek a k tomu pivko z místní restaurace. Krásný start silvestrovského dne,” pochvaloval si Karel Janeba sobotní dopoledne.

Pro mnohé je tato akce vítanou příležitostí potkat se se známými a sousedy a popřát jim vše nejlepší do nového roku. „Je to vtipné, že spoustu známých potkám vždy jen tady. Tak alespoň podrbene a popřejeme si,” řekl další z místních Jan Novotný.

Fronta se stála i na teplý ovar, který byl pro mnohé dobrým základem před silvestrovskými oslavami. „Tradice je tradice, já už si bez toho silvestrovský den nedovedu představit,” sdělila Pavla Macháčková, která akci navštěvuje pravidelně.

Nesměl chybět ani svařák, který se zde prý podává také od počátku tradice. „Letos je teda extra sladký. To si dám asi ještě jeden. Snad ty chlebíčky doma pak dodělám,” smála se Magda Valachová při popíjení horkého nápoje.

Někomu však vadil provoz přes náměstí, který nebyl nijak korigovaný. „Děti tady běhají od vánočního stromu ke stánkům přes silnici a je to poměrně nebezpečné. Doprava je velká a divím se, že se ještě nic nestalo,” postěžoval si Luboš Majer.

Silvestrovská dopolední veselice byla posledním dnem v pestrém programu Choceňských Vánoc 2022, které letos začaly 27. listopadu s první adventní nedělí. Po dopolední veselici následoval od 17 hodin tradiční ohňostroj na dolních bubnech na Tiché Orlici. „Jednou ročně mi ten ohňostroj nevadí. Prostě to k tomu dni patří,” řekl názor na téma ohňostrojů další z místních návštěvníků Matěj Jurečka.