„Kvůli intenzivnímu sněžení a větru jsme vyjížděli už v noci. Na Ústecku bylo nasazeno šest sypačů, na Lanškrounsku pět. Situace těch posledních dvou dnů se dá přirovnat ke standardní zimě," řekl a pokračoval: „Silnice jsou sjízdné, samozřejmě s opatrností, protože ve vyšších polohách na silnicích druhých a třetích tříd leží ujetá vrstva sněhu, která sice postupně odtává, ale při přeháňkách a větru se může opět obnovovat."
Ačkoliv se silničáři zasazovali o udržení sjízdnosti všech tahů, několik vozů se přesto ocitlo, vinou kluzké vozovky, v příkopu.
„Od ranních hodin jsme řešili čtyři dopravní nehody, většinou šlo o sjetí do příkopu. Škody byly nepatrné, jen na plechu vozidel. Všechny dopravní nehody se obešly bez zranění," konstatovala policejní mluvčí Lenka Vilímková, která s ohledem na počasí vyzvala k obezřetnosti: „Apelujeme na řidiče, aby přizpůsobili jízdu aktuálnímu stavu vozovky a aby sundali nohu z plynu, protože rychlost často zapříčiní to, že třeba v zatáčce na rozježděném sněhu, ledu i mokré vozovce potom dochází k těmto kolizním situacím."
Roman Vodička však připomněl také další alarmující skutečnost: „Když někteří řidiči už mají přezuté na letní pneumatiky, tak pro ně musí být problém každá sněhová přeháňka."