Region Orlicko – Třebovsko zítra zahajuje sezonu na cyklo a in-line stezkách. Pro cyklisty, bruslaře a všechny příznivce Regionu Orlicko – Třebovsko je připraven bohatý kulturní i sportovní program.

Akce bude zahájena zítra o půl čtvrté v areálu u zimního stadionu v Ústí nad Orlicí vypuštěním balónků se stuhou s nápisem „Zahájení sezony“ za přítomnosti náměstka hejtmana Pardubického kraje Romana Línka a krajského radního Petra Šilara.
V 16 hodin odstartuje cyklo a in-line okruh a soutěže pro malé bruslaře. Cyklo i in-line trasa končí v areálu aktivní turistiky V Cakli, kde bude pro soutěžící připraveno malé občerstvení. Bruslaři se do cíle dostanou po stezce na Lanš〜perk a zpět. Cyklisté navíc pojedou po cyklotrase přes Valdštejn a Žampach.

Umění předvedou děti i profesionálové

Na hřišti u zimního stadionu předvedou své umění děti z in-line školičky, představí se soubor C-Dance a pro pobavení zahraje kapela Haťa Paťa.
Ve freestylové exhibici své triky předvedou kluci z FFT Bikecentra, špičkový jezdec v aggressive in-line Jirka Tomášek a skateboardisté. Kromě toho si zájemci budou moci vyzkoušet nové modely bruslí. Pro děti jsou připraveny soutěže na bruslích i bez bruslí, za které dostanou drobné odměny. Program u zimního stadionu by měl být ukončen o půl sedmé, celá akce tím ale neskončí. Návštěvníci se budou moci přemístit do areálu V Cakli, kde bude připraveno promítání videí o „bajkingu“ a fotografií z cykloexpedice na Kubu.

„Zahájení sezony na cyklo a in-line stezkách se bude konat vůbec poprvé. Byli bychom rádi, kdyby se stalo veřejností vyhledávanou akcí a mohli jsme ji společně s ´Ukončením sezony´ zařadit do tradičních akcí Regionu Orlicko – Třebovsko,“ zve za OHGS Renata Šedová.

(tz, re)