Celý projekt vznikl už v roce 1999 a v jeho první části došlo k výstavbě tří domů. Druhá etapa začala o pět let později, v roce 2006 byly otevřeny další dva objekty. Nyní přišel na řadu poslední šestý.

Šéf investičního odboru města Petr Hájek k tomu dodává: „Po realizování stavby čtvrtého a pátého domu jsme dostali ještě dotaci na poslední, v pořadí šestý, ten byl dokončen v srpnu 2007. Celková částka v druhé fázi projektu dosáhla skoro šedesáti šesti milionů korun, stát se na ní podílel pětatřiceti miliony, město uhradilo zbylých třicet milionů korun.“

Všechny domy a jejich byty, které mají okolo padesáti metrů čtverečných, jsou v podstatě totožné, liší se pouze v suterénech, které využívá pečovatelská služba. Domy jsou kompletně bezbariérové, včetně sociálních zařízení.

Stejně jako u předchozích objektů je zájemců o bydlení v jednom z dvaceti bytů podstatně více, přesto podle Petra Hájka není situace v tomto ohledu nijak závažná: „Poptávka je pochopitelně vyšší než nabídka, i tento poslední dům je již plně obsazen. Na druhou stranu z vlastní zkušenosti víme, že ne všichni, kteří projeví o bydlení v domě s pečovatelskou službou zájem, se nakonec rozhodnou přestěhovat. S další výstavbou tohoto typu při rozvoji lokality Na Štěpnici už město nepočítá. Projekt je ve finální podobě s konečným počtem sto dvaceti bytových jednotek,“ dodal na závěr Petr Hájek.