Čekají Czendlika

„Tyto dny pořádáme od poloviny devadesátých let každoročně, přijíždějí se podívat lidé z celého okresu a nejenom z něho. Důležité je, že se jim zdejší prostředí a zahrada líbí. Spousta lidí má zkreslenou představu, že domov je jen jakýmsi ´odkladištěm´ starších lidí a tady si uvědomují, jak se může dobře žít i v domově důchodců,“ říká Josef Kuběnka, ředitel zařízení.

Červenovodský domov má 150 obyvatel a 64 zaměstnanců. Součástí kvalitního zázemí je kuchyň, prádelna, kaple, vodoléčba a další prostory. Všechny budou o víkendu otevřeny. O zdejší pobyt má zájem dalších 120 „čekatelů“.

Součástí programu „otevřených dveří“ bude sobotní koncert skupiny Monitor od třinácti do šestnácti hodin. Poutní bohoslužby v neděli od devíti hodin ve farním kostele svatého Matouše bude celebrovat lanškrounský farář Zbigniew Czendlik, který se ujme také celebrování mše o půl jedenácté v kapli svaté Zdislavy v areálu domova. Odpoledne zahraje mezi seniory oblíbená dechovka Horalka. „Obyvatelé domova také připravili výstavu vlastních ručních prací, které vyrobili v posledním roce. Dny otevřených dveří jsou pro ně v tomto směru i velkou motivací,“ uvedl Josef Kuběnka, jenž k návštěvě domova srdečně zve.