V sobotu ve 14 hodin se v nádražní restauraci ústecké železniční stanice setkají členové občanského sdružení Nádraží nedáme!. Připomenou si tak událost, k níž došlo přesně před rokem, kdy 20. února 2009 přijel na setkání s bojovníky za záchranu historické budovy železniční stanice tehdejší ministr dopravy Petr Bendl a oznámil, že ji není nutné demolovat.

Oznámí další postup


„Byl to pro budovu i pro nás všechny klíčový okamžik, který otevřel cestu dalším jednáním. Od konce prosince intenzivně komunikujeme se Správou železniční dopravní cesty a přiznám se, že mě přešel mráz po zádech, když jsem si uvědomil, že další postup v jednání oznámíme přesně na den po roce, který byl v této kauze převratný,“ říká předseda sdružení Martin Kadrman.

Účast na jednání potvrdila i samotná SŽDC, která pošle svého zástupce, jenž bude pověřen generálním ředitelem Janem Komárkem k informování o současném stavu kauzy. „Oslovili jsme i vlastníka objektu České dráhy, čekáme na potvrzení účasti jejich zástupce,“ dodal.

Tisíce podpisů

Sdružení Nádraží nedáme! již několik měsíců prosazuje variantu převzetí budovy z roku 1874 Správou železniční dopravní cesty a její kompletní rekonstrukci. Plánovaná stavba nové budovy, která nezapře supermarketovou architekturu, by se podle názoru sdružení vůbec neměla uskutečnit.
Petici za záchranu budovy železniční stanice v Ústí nad Orlicí už podepsalo bezmála 16,7 tisíce lidí.