Ochotníci z Jablonného a okolí zvou na benefiční představení
pro Základní školu Dolní Beřkovice, poničenou červnovými povodněmi

Johann Nepomuk Nestroy
Provaz o jednom konci
sál jablonského kina
16. listopadu v 19 hodin

Vstupné: „Kdo dá víc, děti a vojsko polovic." Začíná se na 100 Kč.

„Letos na jaře se do Jablonného vrátilo po padesáti letech ochotnické divadlo. Nastudovali jsme frašku se zpěvy Provaz o jednom konci od Johanna Nepomuka Nestroye. Natěšení diváci naplnili jablonské kino hned třikrát po sobě," říká za ochotníky Jana Šmídová.
Když pak v červnu přišly do Čech povodně, Jablonští chtěli být nějak nápomocni. Rozhodli se uspořádat benefiční představení, jehož výtěžek by věnovali velmi poničené škole v Dolních Beřkovicích na Mělnicku. Školní družinu a první stupeň jim doslova vzala voda. Paní Jana Basařová, ředitelka školy, jim v říjnu napsala: „Škody, které jsem vyčíslila hned po povodni, byly milion korun. Podle vyjádření odborníků, kteří plánují rekonstrukci, se opravy vyšplhají mnohem výše, protože se musí předělat omítky, vykopat podlahy, provést opravy topení, kanalizace… Takhle ´velké´ jsme to nepředpokládali. Mysleli jsme, že vymalujeme, položíme nové podlahy a bude hotovo. Navíc budovy stále nejsou vyschlé, takže bylo rozhodnuto, že opravy začnou až na jaře. Nezbývá, než vydržet."
Vybrané peníze bude možné předat ředitelce Janě Basařové veřejně ihned po představení, neboť se ho osobně zúčastní. (jš, zr)

Poničená škola v Dolních Beřkovicích.