Zdravotnictví se potýká s personální krizí, Vysokomýtská nemocnice ale zásadní problémy nemá. Lékařů a sester má plný počet, aktuálně však hledá dva sanitáře. „Budeme muset hledat. Obrovský nedostatek pracovních sil je ale všude, kam se podívám. Je to těžké,“ konstatoval ředitel Josef Pejchl.

Víc starostí má nyní nemocnice se stavebními úpravami a letos se jí dotknou také plánované práce na silnici I/35, u které stojí.

V dubnu se v nemocnici bude stavět evakuační schodiště, to původní totiž nevyhovuje. „Uprostřed nemocnice je schodiště, které nevyhovuje požárně, takže je připraven projekt na evakuační schody,“ uvedl Josef Pejchl s tím, že nové schodiště doplní evakuační výtah. „Projekt je připravený, budeme chystat výběrové řízení,“ nastínil ředitel.

Rušno má letos být i okolo nemocnice. Budova v Hradecké ulici totiž stojí přímo u velké křižovatky vytížené silnice I/35, na níž radnice chystá úpravy. Po loňské dopravní studii, která zjistila, že po „pětatřicítce“ denně projede dvacet tisíc aut, na dvou křižovatkách – s ulicí Pražskou a u nemocnice – přibudou semafory a úpravy čekají i přechody pro chodce. Projekt se má realizovat za plného provozu. Podle starosty Františka Jiraského mají být objížďky spíše výjimečné.