Výsledek překvapil

Kastelánka Krasava Šerkopová slíbila, že na asistenční službu pro sedm hendikepovaných klientů Domova pod hradem nasbírá 77 tisíc korun, a to se jí podařilo víc než vrchovatou měrou. Ředitel Domova pod hradem Luděk Grätz velmi oceňuje, že kastelánka nezištně pomáhá druhým, ačkoliv sama na Zámečku zápasí s každou korunou:  „Ta částka je pro nás obrovským překvapením. Na začátku projektu vzájemné spolupráce s paní Šerkopovou se vůbec neuvažovalo, že by se podařilo získat až tak velkou sumu. Velice si vážíme toho, co paní Šerkopová dokázala, i díky svému velkému přesvědčovacímu talentu," konstatoval Luděk Grätz. Jedním ze sedmi klientů, pro něž se peníze sbíraly, je talentovaný  malíř Tomáš Rybička. I přes své těžké postižení vytváří unikátní obrázky hlavou.
Vydány byly další pohlednice s Tomášovými obrázky. Jak potvrdila Krasava Šerkopová, která pohlednice prodává ve svém stánku ve vestibulu českotřebovského vlakového nádraží, lidem se velmi líbí. K dostání jsou i v areálu Domova pod hradem Žampach, ten  je zájemcům může poslat i poštou.

Pomohou dalším

Zámecké oslavě, která připomněla 300. výročí od postavení Nového zámku u Lanš-krouna a pět let od zahájení provozu, nepřálo počasí. Kvůli dešti musela být část programu zrušena. Třeba křest nových strašidýlek Zámečku nebo noční ohnivá podívaná. Uskuteční se v jiném termínu. Vyhlášeny byly nové cíle charitativní sbírky: „Budeme sbírat prostředky pro čtyřletého částečně ochrnutého Kubíčka z Hradce. Velice nutně potřebuje prostředky na ozdravné pohyby ve speciálním zařízení, ty však stojí kolem dvaceti tisíc. A na to rodina se třemi dětmi nemá prostředky," vysvětluje Krasava Šerkopová. Pro hendikepovaného chlapce už se při sobotní akci podařilo vybrat dva a půl tisíce korun. Sbírka potrvá do  třetí Knoflíkiády, která se bude konat na Zámečku v červnu roku 2013.
„Pokračuje sbírka pro Tomáše, dál prodáváme jeho pohlednice. Kromě Tomáše a Kubíčka budeme ještě podporovat skupinu dětí ze speciální školy pro zrakově postižené v Moravské Třebové," uvedla Krasava Šerkopová s tím, že by také těmto dětem ráda koupila to, co pro své zájmové aktivity potřebují.