„Finanční prostředky ve výši pětašedesát tisíc korun budou použity na zaplacení nákladů na další rok studia třinácti dětí z nejchudších oblastí Indie. Zbývajících 27 707 korun bude zasláno na léčbu šestiletého Rudolfa, který je zapojen do Adopce na dálku a u něhož byla diagnostikována leukemie. Chlapec se léčí v Bombaji a díky včasné diagnóze mu lékaři dávají velkou šanci na uzdravení," informovala Iva Marková z oblastní charity.
Projekt Adopce na dálku Diecézní charity Hradec Králové vznikl před patnácti lety. Charita chystá k výročí set-kání s dárci. Zúčastnit se jej mohou i ti z Orlickoústecka, uskuteční se 16. května v Hradci Králové.

Adopce na dálkuVzdělávací projekt Diecézní charity Hradec Králové už 15 let pomáhá chudým dětem v Indii.
Jeho prostřednictvím dárci podporují ve studiu indické školáky, ale i další rozvojové projekty v chudých oblastech této země.
Na květen se připravují oslavy 15. výročí projektu Adopce na dálku včetně setkání dárců.
Projekt má od letošního února nové webové stránky (www.adopce.hk.caritas.cz).

Modlete se za mě, píše dívka Diana

Orlickoústecko – Před Vánocemi děti zaslaly dopisy svým sponzorům. Zde je jeden z nich, který přišel organizátorům sbírky na Orlickoústecku:
Drazí adoptivní rodiče,
posíláme milé pozdravy pro vás všechny. Studuji v 6. třídě ve škole sv. Laurence v Ranebenuru. Každý rok slavíme s rodinou Vánoce. Chodím cvičit do sboru a učíme se zpívat koledy. Připravujeme s maminkou doma malé pohoštění a zveme naše sousedy na návštěvu. Také ve škole slavíme narození Ježíše Krista a zpíváme koledy. Na Vánoce jsme dostali oblečení, které bylo zaplaceno z Vašich příspěvků. Moje matka a sestra Vám také přejí šťastné Vánoce. Ať Vás Bůh požehná dlouhým životem a dobrým zdravím. Prosím, modlete se za mě.
Vaše adoptivní dcera Diana