Saunová noc má povzbudit zájem o saunování, které dnes už v Ústí nemá takovou tradici jako kdysi. Zejména mladé generaci sauna nic neříká.
První saunová noc se uskutečnila, tehdy jako součást celorepublikové akce, v prosinci. Pořadatele příjemně překvapilo, že se akce zúčastnilo přes padesát lidí, a to nejen stálí zákazníci. „Součástí saunové noci je medový rituál nebo peeling s cukrem a citronem. To se líbilo zejména ženám, ale i muži první saunovou noc hodnotili kladně,“ uvedla Renata Doležalová z divize rekreačních služeb společnosti Tepvos.
Ústecká sauna vznikla před padesáti lety a stáří už je na ní znát. „Vybavení sauny řešíme, ale obnova záleží na finančních možnostech společnosti,“ podotkla Renata Doležalová.
Saunová noc s rituály se bude konat každou poslední sobotu v měsíci. Další zájemce o saunování z řad mladší generace má přilákat novinka zavedená koncem loňského roku: kurz saunování dětí s aroma masáží. Koná se každé pondělí dopoledne. „Šlo nám o to, aby si děti na saunu zvykly a naučily se pravidelně saunovat,“ vysvětlila Renata Doležalová.
Blahodárné účinky sauny na zdraví člověka už jsou všeobecně známy. Pravidelné saunování posiluje obranné schopnosti lidského organizmu a snižuje výskyt různých onemocnění.