Do letní sezony ještě hodně daleko, ale na koupališti je čilý ruch. Dělníci rozebrali staré šatny, připravuje se projekt na novou bránu a molo.

„Šatny byly za ty roky už vybydlené a dlouho nepoužívané, proto jsme rozhodli o demolici,“ uvedl lanškrounský starosta Radim Vetchý. Dělníci museli ale rozebírat starý objekt zejména ručně, práci jim totiž komplikovala podmáčená půda. S nákladními auty nemohli zajet až k samotnému objektu.

Areál koupaliště dostane do letošní sezony lepší vzhled. „Počítáme s výsadbou zeleně. Chceme mít prostor připravený pro další rozvoj. Zatím na místě šaten nic neplánujeme, bude to naše záloha pro rozvoj lokality pláže a koupaliště,“ vysvětlil starosta Vetchý.

Dlouhý rybník je nejvíce rekreačně využívaný v oblasti Lanškrounských rybníků. Má vybavení pro děti a také půjčovnu loděk a šlapadel. V letošním roce se areál promění. „Projektujeme novou vstupní bránu. Do sezony budou hotové mlatové chodníky a svodidla ze dřeva a oceli podél Dlouhého rybníku. Ta lépe zapadnou do rázu přírody a zvýšíme tím bezpečnost silničního provozu a zejména chodců,“ sdělil vedoucí odboru investic Martin Fiala. Velkým projektem je pořízení nového mola ze sibiřského modřínu za více než 800 tisíc korun.

Město do vybavení v areálu investovalo již vloni, kdy tady přibyly lavičky, odpadkové koše a stojan na kola.