Chcete–li dát k svátku zamilovaných opravdu mimořádný dárek, darujte to nejcennější, svou krev.
Akce, kterou mediálně podporuje Orlický deník, je už tradičně zaměřena především na získání nových dárců krve, ti budou moci přijít v pátek 11. února k odběru bez objednání, a to mezi sedmou a desátou hodinou dopoledne. Pravidelní dárci se objednat musí.
Zájem o první dva ročníky akce byl poměrně velký a přivedl do řad dárců krve hned několik desítek prvodárců. V prvním roce jich bylo osmdesát, ve druhém pak kolem pětatřiceti. Vedení hematologicko–transfúzního oddělení věří, že bude podobně úspěšný i ročník letošní. „Je to určitě pozitivní akce, která už získává určitou tradici, a my doufáme, že bude mít letos podobný ohlas jako v předchozích letech,“ řekl Deníku primář oddělení Jiří Řezníček. Jak dodal, v poslední době prvodárců přibylo, i tak je ale vítán každý nový, protože naopak odcházejí někteří dárci vyššího věku. „V loňském roce jsme získali necelých čtyři sta nových dárců, což bylo nejvíc z posledních let. To je určitě dobré číslo, přesto ale stále hledáme další,“ upřesnil primář.
Dárce krve letos vítá nové prostředí, Orlickoústecká nemocnice totiž v závěru minulého roku rekonstruovala dárcovský odběrový sál. Investicí bezmála sto dvaceti tisíc korun byl vytvořen bezbariérový přístup a byl zvýšen počet odběrových míst. „Nabízíme dárcům vyšší komfort, lepší podmínky. Věříme, že i to přispěje ke zvýšení jejich počtu,“ uzavřel Jiří Řezníček.