Iniciativu vítá

Vedení školy proto o prázdninách navštívilo v Červené Vodě společnost Vysokozdvižné vozíky, která je největším prodejcem použité manipulační techniky v České republice. Jednání se zúčastnila také náměstkyně hejtmana Pardubického kraje zodpovědná za školství Jana Pernicová. „Tuto iniciativu velice vítám a podporuji. Firma má obchodní partnery po celém světě a zaměstnává pouze schopné pracovníky, kteří musejí být skutečně odborníky. Že je mezi nimi i hodně absolventů králického učiliště, je jeho výbornou vizitkou," uvedla Jana Pernicová a dodala: „Přála bych rodičům žáků základní školy, aby si pracoviště této společnosti mohli detailně prohlédnout. Moderní prostředí, úžasně čisté haly a krásnými podlahami, perfektní organizace pracovišť a mimořádná péče o zaměstnance – to je firma hodná jednadvacátého století. Mimochodem každý pracovní box je opatřen tabulí s velkou fotografií zaměstnance a datem jeho nástupu do společnosti."
Učiliště v Králíkách vyučuje obor opravář zemědělských strojů a právě jeho absolventi jsou pro svou univerzálnost v regionu velice žádaní. „Jsme s nimi maximálně spokojeni, protože jsou nejen šikovní a spolehliví, ale především vysoce kvalifikovaní. V budoucnu budeme samozřejmě potřebovat další absolventy, proto bychom rádi podpořili už během studia jejich profesní růst," říká manažer prodeje ryze české společnosti Vysokozdvižné vozíky Tomáš Rýc.
Konkrétní návrhy na vzájemnou spolupráci nyní připravuje vedení učiliště. „Zájem máme například o stipendijní programy, odborné praxe, stáže, školení, exkurze či technickou a materiální pomoc. Už teď nám firma zapůjčila pro naše potřeby jeden vysokozdvižný vozík," vyjmenovala ředitelka SOU opravárenského Králíky Petra Doubravová. (tz)