„Bohužel se již stává samozřejmostí počítat ztráty způsobené volavkou, kormoránem a stále více také vydrou," uvedl Milan Plundra z Plundrova rybářství v Dlouhoňovicích u Žamberka.

Většina vylovených kaprů putovala do sádek v Dlouhoňovicích, kde se čerstvé ryby celoročně prodávají. „Vedle kapra, který měl tradičně hlavní zastoupení, jsme slovili také několik amurů, sumců, štik a tolstolobiků. Poměrně hojného počtu byla letos také bílá ryba, zejména plotice. Největší rybu Čermenského rybníka, téměř dvoumetrového zlatého sumce, jsme letos do sítě bohužel nenahnali. Sumce každý rok vracíme zpět a jsme vždy zvědaví, jakého dosáhl přírůstku, tak uvidíme za rok," podotkl Milan Plundra.

Výlov rybníka v Dolní Čermné doprovodil tradiční bohatý program. Na své si přišly i děti, pro které připravily hry a soutěže členky dlouhoňovického Floriánku. „Jsme tady už asi pátým rokem, zažily jsme tu i mráz a sníh," zavzpomínaly. Děti si mohly zasoutěžit v navíjení provázku s rybičkou na konci či chytání ryb. Samozřejmostí bylo i občerstvení, nechyběla rybí polévka, grilovaný a smažený kapr či kapří hranolky.
Na začátku listopadu byl vyloven i rybník Vrchovina na Choceňsku. „Slovili jsme zhruba patnáct metráků ryb, byli tam kapři, candáti, jeseteři, amuři i štiky," uvedl Miloš Filipi z tamního rybářského spolku. „Výlovu přálo počasí, bylo to fajn. Kapr nám docela narostl, horší to bylo ale s vodou, která je problémem všude," řekl rybář. Ani tady nechyběl smažený kapr, prodali 360 porcí. „V jednu chvíli tam mohlo být i 150 lidí," zavzpomínal Miloš Filipi.

Podobný úspěch měl i výlov v Bošíně a návštěvníci jistě neminou ani výlov Zálešského rybníka v Zálší, který se má uskutečnit 24. listopadu.