Kdy výstavba kruhového objezdu začne není jisté. “Zatím se postupně projednávají jednotlivé kroky,” uvedla neurčitě mluvčí města Lanškroun Petra Klementová.

„Nejdříve je potřeba zpracovat projektovou dokumentaci a zajistit stavební povolení, dále bude také potřeba vyřešit přeložky sítí v prostoru okružní křižovatky a časově a věcně koordinovat rekonstrukci plynovodu v úseku od Krčmy po ulici Lidickou,“ upřesnil Jiří Zatloukal, referent Odboru investic a majetku města.

Předpokládané datum dokončení výstavby bude město znát až po jejím zahájení.

Lanškroun o nový kruhový objezd usiluje přes deset let. “V roce 2017 jsme nechali upravit úseky od stávajícího kruhového objezdu po železniční přejezd, dále od Krčmy směrem na Štíty. Část od stávajícího kruhového objezdu po Krčmu je tak dalším úsekem, který čeká na svoji rekonstrukci,” uvedla Klementová.

Součástí investice bude právě vybudování nového objezdu.

Vznikne na křižovatce ulic Lidická a Komenského. Výjezd z Lidické ulice na hlavní trápí řidiče zejména v dobách dopravních špiček. Na tomto úseku město počítá i s úpravami přechodů pro chodce. “Město dále předpokládá, že v rámci této investice provede na své vlastní náklady úpravy chodníků a veřejného osvětlení navazujících na kruhový objezd v ulici Komenského,” dodala mluvčí města.

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) už začalo s přípravami projektu.

„Projektovou dokumentaci jsme projednali se všemi orgány státní správy a zástupci města Lanškroun. Nyní ji dokončujeme, pak vyhlásíme výběrové řízení na zhotovitele,“ řekl tiskový mluvčí ŘSD Jan Studecký.

Tento týden v Lanškrouně také začaly úplné uzavírky silnic v ulicích Olbrachtova a Seifertova. Potrvají do prosince. V Olbrachtově ulici skončí uzavírka 6. prosince, Seifertova ulice bude hotová o týden později.

Do konce října bude pokračovat částečná uzavírka silnice III/31117 v obci Horní Třešňovec kvůli rekonstrukci jejího povrchu. Práce na silnici probíhají v délce necelých tří kilometrů.

Rekonstrukce navazuje na částečnou uzavírku kvůli opravám kanalizace a vodovodu. Na trase se vždy zachová alespoň jeden jízdní pruh. Provoz řídí semafory.