Školní jídelnu na T. G. Masaryka čeká stěhování, její provoz bude ze staticky narušené budovy přemístěn do náhradních prostor. Město si pronajme bývalou jídelnu v objektu Okresní správy sociálního zabezpečení (OSSZ).

Ve hře byla i varianta nechat budovu, která byla postavena za socialismu v akci Z a ujíždí na jílovitém podlaží, během léta opravit. Proti tomu však mluvily zpracované studie. Co bude s budovou dál, se podle ústeckého starosty Petra Hájka bude řešit. „První úkol je nechat vypracovat podrobnější studii, která určí, jak a za kolik bude možné budovu rekonstruovat a pak přijde strategické rozhodnutí města, zda chce jídelnu v následujícím volebním období opravit, nebo se vyplatí ji zbourat a na jejím půdoryse postavit novou," nastínil řešení.

Školní jídelna vaří zhruba tisícovku jídel denně. Vedení města se chce v nejbližší době sejít s řediteli dotčených škol a zástupci Pardubického kraje a společně řešit, kolik míst bude v pronajaté jídelně a kdo bude muset využít jiných stravovacích provozů ve městě.