„Nyní vrcholí přípravy. Dokončují se veškeré propagační materiály a probíhá poslední úklid kolem rozhledny. Současně turisté dokončují značení turistického okruhu, na kterém obec umístí informační tabule k historii a současnosti Křížové hory. Návštěvníci budou mít k dispozici parkoviště u obecního úřadu a v Šanově na travnaté ploše. Organizační zajištění bude provádět Sbor dobrovolných hasičů, TJ Jiskra a Klub čilých babiček,“ uvedl starosta Miroslav Švestka.

Folkový festiválek

Sobotní program začne ve 13 hodin svěcením rozhledny a slavnostním aktem jejího otevření. Úvodní kulturní část programu bude patřit dechovce a pohádkovému představení pro děti. V patnáct hodin se hudební žánr poněkud změní, při folkovém festiválku vystoupí Kapky, Pidilidi, Mošny, Lístek a Poutníci.

Lákavý cíl

Atrakcemi programu by měly být i vyhlídkové lety vrtulníkem a předvádění terénních čtyřkolek. V prodeji budou turistické známky, turistické suvenýry, pohlednice a další propagační materiály. V neděli budou v provozu historické parní a motorové vlaky. Zajímavostí je, že pořadatelé vyhlásili fotografickou soutěž pro návštěvníky, jejím námětem budou tyto oslavy.

Kulturně turistický objekt ve výšce 735 metrů nad mořem projektoval architekt Jan Mádlík. Tvoří ho přízemní otevřený ochoz zakončený oblou střechou a věž s vyhlídkovým ochozem ve výšce 25 metrů nad úrovní terénu. Ochoz bude moci být využit pro setkávání výletníků i pro bohoslužby: na stejném místě totiž stál před lety dřevěný kostelík. Při stavbě bylo v maximální míře využito přírodních materiálů, hlavně dřeva.

„Doufáme, že veškeré naše snažení povede k maximální spokojenosti všech návštěvníků, které tímto srdečně zvu do Červené Vody k návštěvě rozhledny. Stojí určitě za zhlédnutí a bude otevřena v sobotu již od 9 hodin,“ vzkazuje starosta Miroslav Švestka.