Na křest knížky i přes silnou chumelenici dorazilo padesát lidí, školáků i dospělých. Četly se pasáže z nové knížky, posluchači vyjadřovali mladým autorkám svůj obdiv. „Bezesporu mají talent,“ podotýká ředitelka knihovny Ivana Marečková a dodává: „My ´dospěláci´ jsme se domluvili, že se jim pokusíme pomoci při hledání nakladatele, který by měl zájem vydat například pokračování Kouzelné mapy, na kterém právě pracují. Možná by byla šance i v některém grantovém programu. Každá rada je vítána.“
Knížka je formátu A5 a čítá 47 stran, z nich polovinu tvoří ilustrace Zuzky Mačátové. Maminka Klárky Michaela nám potvrdila, že dcera je vášnivou čtenářkou, přečetla už všechny díly Harryho Pottera. Líbí se jí knížky, v nichž vystupují čarodějky a kouzelníci, příběhy, které čtenáře zavedou do světa fantazie. „Nápadu napsat knížku jsem nevěnovala velkou pozornost, protože Klárka stále něco píše - zápisky z tábora, pohádky, povídky, blog, školní časopis… Netušila jsem, že to dotáhne do tohoto konce,“ svěřila se její maminka. Rodiče se rozhodli, že Klárce splní sen a knížku vydali na vlastní náklady v internetovém nakladatelství Unibook.com. Bude krásným dárkem pod stromeček pro celou rodinu, známé i kamarády. Jedenáctileté autorce jsme položili několik otázek:

Klárko, kolik času ti zabralo napsání knížky a jak dlouhá byla cesta od nápadu ji vydat až po den, kdy dorazila z tiskárny?
Psaní trvalo pouze dva - tři dny, psala jsem hlavně doma a při hodině slohu. Půl roku kreslila Zuzka ilustrace a nějaký čas zabralo hledání na internetu - nalezení nakladatelství Unibook, přepisování do počítače, skenování obrázků,opravy chyb a přesvědčování rodičů. Takže celkem od února do listopadu.
Napínavý příběh o osmiletých dvojčatech má otevřený konec. Je pravda, že pracuješ na druhém dílu? Vyjde stejným způsobem jako první díl?
Ano, na druhém dílu už se Zuzkou pracujeme, jestli jej vydáme stejným způsobem jako první díl, zatím nevíme, už jsme slyšely i o možnosti využít malé české nakladatelství.

Kdo je tvůj literární vzor, co ráda čteš?
Mám strašně ráda Harryho Pottera a paní Rowlingová je mým velkým vzorem!

Čím bys jednou chtěla být? Prý novinářkou? Takže psaní tě baví tak hodně, že by to jednou mohla být i tvoje profese?
Ano, chtěla bych být novinářkou a vystudovat filozofickou fakultu. Ale psát knížky bych taky chtěla, ale ne to mít jako povolání.

Tvoje záliba je výjimečná, slyšela jsi o někom, komu se podařilo v tomto věku vydat knížku? Jak hodně pomáhali rodiče?
V televizi ve Hřišti 7 jsem asi před rokem viděla Agátu Kestřánkovou, ale té bylo čtrnáct, myslím… Mamka mi nakonec opravila pár chyb a přepsala do počítače několik stránek.

Co říkají tví spolužáci na Kouzelnou mapu, líbí se jim?
Holky ze třídy ji už četly a řekla bych, že se jim celkem i líbila. Mé dvě nejlepší kámošky Bára a Žanďa, které je kniha věnována, ale ne, dostanou ji k Vánocům, tak aby měly překvápko.