Byla sobota 22 . srpna, když nejen celým sportovním světem zarezonovala informace o tom, že teprve 44letý Jiří Los zahynul. Stalo se tak po osmé hodině ráno. Během tréninku jezdec ve vysoké rychlosti, ve výjezdu ze zatáčky. Vůz značky Mitsubishi sjel z trati do lesa, kde následně narazil do stromu. Jeho řidič, i přes veškeré úsilí záchranářů, kteří na místě zasahovali, svým zraněním podlehl.

Proto se organizátoři rozhodli, že letos uspořádají pietní akt. Uctění památky jezdce Jiřího Lose proběhne v pátek 20. srpna v 17 hodin. Vzpomínka se bude konat na místě tragické nehody. Na startu se začnou v 16 hodin shromažďovat účastnící vzpomínkové akce.

„V 16:45 se vydá celá kolona na pietní místo. Prosíme všechny účastníky, aby dodržovali pokyny pořadatelů, organizátorů a policie ČR. Dále vás žádáme o solidaritu a vstřícnost ke všem zúčastněným,‟ informoval o pietní akci ředitel závodu Aleš Gänsdorfer.

Jiří Los mladší se narodil 23. října roku 1975 do závodnické rodiny. Jeho otec je bývalým úspěšným automobilovým jezdcem a jablko tak nepadlo daleko od stromu. Jeho automobilová kariéra začala v roce 2005. Tento věčně se usmívající závodník a otec dvou dětí se účastni závodů jak na české, tak i na evropské scéně.

ŠTĚPÁN HUBÁLEK