Média zkrátka mají schopnost pomoci a Orlický deník by rád jako prostředník pomohl znovu.
S prosbou o pomoc se na veřejnost obrací rodina Miroslava a Štěpánky Dostálových z Červené Vody. Před čtyřmi lety se těšili na dceru, paní Štěpánka však v těhotenství prodělala infekci cytomegalovirem, dcera Michaela se narodila s dětskou mozkovou obrnou a navíc devadesátiprocentní ztrátou sluchu. Manželé se ale z dcery těší i dnes. „Děláme, co můžeme, snažíme se. S dcerou jezdíme ke specialistům do Prahy, spolupracujeme s ranou péčí v Olomouci, vždy na šest týdnů s ní jezdím na rehabilitační pobyt, cvičím s ní Vojtovu metodu. Věříme, že může nastat zlom a stav Míši se může zlepšit. Člověk tomu musí věřit," říká maminka Štěpánka.
Můžete pomoci
Prozatím s Miškou, jak dceři říkají, Dostálovi jezdí po republice felicií kombi. Na tachometru už však má 440 tisíc kilometrů, což začíná budit obavy. A proto si vybrali vůz nový, takový, kde bude možné provést nutné speciální úpravy a který bude mít velký zavazadlový prostor, kam se vejde kočárek, vozíček a další pomůcky. Auto Dostálovým „na míru" stojí 389 382 koruny. Dostupnými finančními prostředky jsou schopní pokrýt asi polovinu částky, s tou druhou jim můžete pomoci vy, čtenáři. 
Času však není mnoho, jen do konce měsíce října. Za tím účelem rodina spolupracuje se známou českou nadací, která pro ni otevřela sbírkové konto. Jeho číslo však kvůli všudypřítomné byrokracii nemůže být veřejně publikováno.
Kdo se rozhodne pomoci, může kontaktovat přímo rodinu, a to mailem mirosdostal@seznam.cz nebo na čísle 737 375 112. Donátorům je možné vystavit darovací smlouvu nebo potvrzení k odpočtu daně. „Věříme, že pochopíte naši tíživou situaci a pomůžete usnadnit život Míše," vzkazuje rodina z Červené Vody.