A řada řidičů si ze setkání s policejní hlídkou neodnesla hezkou vzpomínku. „Z celkem 1 323 kontrolovaných šoférů se dvě stě dopustilo přestupků, za které kolegové z dopravní a pořádkové policie udělili pokuty za téměř sedmašedesát tisíc korun. Částka za porušení dopravních předpisů není konečná, sedmnáct osob bude řešit správní orgán a on rozhodne, jestli došlo k přestupkovému jednání a případně stanoví výši finančního postihu," bilancovala výsledky nejčerstvějších kontrol policejní mluvčí Hana Kaizarová.
Podobně jako na Svitavsku bylo nejčastějším prohřeškem překročení povolené rychlosti, policisté zaznamenali jednačtyřicet případů, v šestadvaceti případech se motoristé opomněli poutat bezpečnostním pásem a u čtyřiadvaceti vozidel policisté zjistili nevyhovující technický stav. Dva řidiči usedli za volant pod vlivem alkoholu, to potvrdila dechová zkouška.
„Jsou mezi námi slušní řidiči, kteří jsou si vědomi, že na silnici nejsou sami a bez dodržování předpisů to prostě nepůjde a na druhé straně jsou hazardéři, jenž ohrožují sebe i ty ostatní. Statistika dopravních nehod je toho důkazem," uzavřela výsledky kontrol policejní mluvčí. Jak dodala, řidiči musí počítat s tím, že v průběhu léta budou častější, a nejen na Orlickoústecku.