V dubnu začala rekonstrukce prostředního úseku silnice z Chocně do Libchav, s tím se měnily i objízdné trasy. Řidiči musí nyní do Libchav jezdit z Chocně oklikou přes Jehnědí a Hrádek, hotovo má být v prosinci. Oba sousední úseky silnice jsou již zmodernizovány.

O tom píšeme více zde:

Ne zcela jasný je harmonogram plánované modernizace silnice z Ústí do Letohradu, jedné z nejrozbitějších cest na Orlicku. V květnu a červnu tady silničáři provedli  velkoplošné výspravy, které ji daly do pořádku alespoň v nejhorších úsecích před celkovou rekonstrukcí. Ta by měla začít v druhé polovině letošního roku.

Aktuální i plánované opravy či výstavby silnic na Orlickoústecku můžete sledovat ZDE

„Rekonstrukce bude probíhat v několika etapách. Letos začneme opravou v úseku od okružní křižovatky ulic Cihlářská a Letohradská po železniční přejezd u Černovíru s předpokládaným termínem dokončení ve druhém pololetí roku 2025,“ nastínil hejtman Martin Netolický.

O tom píšeme více zde:

Celý rok má pokračovat rekonstrukce silnice z Letohradu do Žamberka, konkrétně tříkilometrového průtahu Lukavicí.

„Součástí rekonstrukce bude i rekonstrukce stávajících odvodňovacích zařízení a doplnění o nová pro odvedení povrchových dešťových vod. Dále dojde k rekonstrukci autobusových zálivů, výměna stávajících poničených silničních obrub a případně jejich doplnění. Rekonstrukce silnice spočívá v odfrézování stávajících krytových vrstev, následně dojde k vyrovnání podkladu a položení nových vrstev komunikace," uvedli silničáři na svých stránkách s tím, že hotovo bude až v roce 2026.

Rekonstruuje se rovněž průtah Trpíkem.

A řada dalších silnic se letos teprve začne opravovat, vesměs jde ale o silnice III. tříd a nejsou tedy pro většinu řidičů tak zásadní.

Na spadnutí je ještě letos například rekonstrukce silnice III/3058 Běstovice – Újezd u Chocně, modernizace silnice II/311 Mladkov – Jablonné nad Orlicí, dokončení modernizace silnice III/31110 v Jamném nad Orlicí či oprava Lidické ulice v Lanškrouně. Má se rovněž opravovat propustek v Semaníně na silnici III. třídy a modernizovat výpadovka z České Třebové na Skuhrov.

Mohlo by vás také zaujmout: Naposledy zelená louka. Podívejte se z dronu na budoucí D35 z Mýta do Litomyšle

Úsek připravované dálnice D35 Džbánov - Litomyšl, 19. 5. 2024 | Video: Peter Kojnok