Orlickoústecko - Je opět jaro a svěží, pestrobarevná příroda přivítala členy Rosky Ústí nad Orlicí na rekondičním pobytu v příjemném prostředí Penzionu Pastviny.

Program byl tradičně bohatý a nabitý různými cvičebními technikami, přednáškami, relaxací, masážemi a také zábavou. Cvičení je pro pacienty s roztroušenou sklerózou velmi důležité, proto je pohybu na rekondici věnován největší prostor.

Přednášky zahrnovaly informace k onemocnění RS a sociálním otázkám. V rámci ergoterapie jsme vyráběli dekorativní předměty z různých materiálů. Tentokrát jsme se také vydali na výlet a navštívili chráněnou dílnu v Bartošovicích, která zaměstnává lidi s různým handicapem, a prohlédli si renovovaný kostel v Neratově. Vláčkem „Pastviňáčkem" jsme objeli celou přehradu a nasáli čerstvý vzduch a energii ze sluníčka. Nechyběl ani hudební večer s vynikající atmosférou a beseda o cestování po Ukrajině s informacemi o životě tamních obyvatel. Rekondice proběhla úspěšně a 28 účastníků se rozjelo do svých domovů s krásnými zážitky.

Rádi bychom touto cestou poděkovali městu Ústí nad Orlicí za finanční podporu, která umožňuje organizaci Roska ÚO realizovat plánované akce. Tyto aktivity přispívají k začlenění pacientů s RS do aktivního života a přinášejí jim velké povzbuzení.

Hana Pauková