Posuzovali je sami diváci i odborná porota složená z reportérů Jany Šťáskové, Petra Brzka a Patrika Buňky. „Vítězem jak u poroty, tak u diváků se stal snímek Samotář Jaromíra Schejbala o starém pánovi, který žije na česko-polském pomezí v Orlickém Záhoří. Je to poustevník, samotář, komunikuje jen s hajným, chová ovce a pěstuje květiny," přiblížil vítězný snímek ředitel festivalu Miloš Štěpán. Uspěly i filmy s leteckou tematikou, včetně snímku o leteckém modelářství.

Celkem pořadatelé z občanského sdružení Orfilm promítli osm filmů, vedle pěti soutěžních i tři nesoutěžní: snímek Orfilmu na policejní téma Fascinace, který vyhrál soutěž policejních krátkometrážních filmů v Německu, filmový občasník z roku 1967 z produkce Vladimíra Venda z Jablonného a na závěr film Chudobka Bílého Krále.

Pořadatelé mohou být se třetím ročníkem spokojení. Filmy sledovalo plné jablonské kino. „Jsme velice spokojení, přišlo na dvě stě diváků. Zhruba polovina kvůli premiéře, protože Anna Bohuslava Tomanová je velký pojem," uzavřel Miloš Štěpán.