Místo samostatných prezentací se většinou schovají „pod křídla“ Destinační společnosti Orlické hory a Podorlicko.
„Nejsme na tomto veletrhu žádným nováčkem, ovšem rádi dáváme na vědomost, že se v regionu pořád něco nového děje. Přivezeme s sebou část naší země, nezapomenutelná panoramata, domácí produkty a dobroty a také kus lidového stavitelství – typickou horskou roubenku,“ shrnuje za destinační společnost Zuzana Müllerová. Prezentovat se bude hned dvakrát: jako spoluvystavovatel turisticky známého časopisu Kam po Česku a také v expozici destinační společnosti Východní Čechy.
Na Orlickoústecko bude destinační společnost lákat turisty na aktivní dovolenou i výlety za historií. Doslova interaktivní prezentaci slibuje Orlické cyklo&in-line království. Královská družina bude oslovovat návštěvníky veletrhu přímo v uličkách mezi stánky. A nabízet má rozhodně co: rekreačním cyklistům i aktivním sportovcům 60 km cyklostezek a navíc zpestření v podobě plavby po Tiché Orlici či adrenalinové návštěvy lanového centra na českotřebovském Pekláku nebo horolezecké stěny v Cakli. Pozváním do regionu nepohrdnou ani milovníci historie, které můžou zaujmout válečné pevnostní objekty.
Pod hlavičkou destinační společnosti se v Praze poprvé představí také bývalé okresní město. Nabídne cyklostezky a novou tvář propagačních materiálů zaměřených především na turistiku, památky a kulturní akce. „Novinkou je například skládačka ve tvaru znaku města. Po otevření je to plánek města s vyznačenými památkami a okruhem po městě, který se dá zvládnout za dvě hodiny. Nabízíme i propracovanější variantu s významnými akcemi a historickým minimem,“ představila některé novinky Jana Jiruchová z odboru vnitřních věcí. Jak dodala, brožury jsou vydávány v několika jazykových mutacích, kromě polštiny také v anglickém a německém jazyce.
Se samostatným,inovovaným, stánkem míří do veletržního paláce Česká Třebová. Kromě cyklostezky může nabídnout zajímavé turistické cíle v okolí i ve městě. Vyhledávaným místem se Česká Třebová stala i pro lyžaře, a to díky lyžařskému areálu Peklák. Pochlubit se chce i moderním dopravním terminálem.
Veletrh se bude konat od 10. do 13. února v pražském holešovickém Výstavišti v tradičních prostorách Průmyslového paláce a mobilní veletržní haly. Uskuteční se zde i veletrhy Top Gastro a Golf World Prague. Záštitu nad jubilejním ročníkem veletrhu převzal ministr pro místní rozvoj České republiky Kamil Jankovský.