Areál v Mladkově je v regionu vyhlášeným centrem pro pořádání větších soutěží. Sportoviště totiž příjme více jak 1000 lidí. A právě krajští dobrovolní hasiči ve spolupráci s městystem chtějí celý areál včetně zázemí pro sportovce zmodernizovat. A celkovou přestavbou by měla projít také nová tartanová dráha, která má nahradit stávající škvárovou. „Máme hotovou studii a nyní jsme ve fázi, kdy na realizaci projektu sháníme peníze,“ řekl Deníku starosta Roman Studený.

Sportoviště minulý týden ve čtvrtek navštívil také hejtman Pardubického kraje Martin Netolický spolu s radním pro školství Josefem Kozlem. Podle něho by mělo Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska definovat, zdali má areál potenciál z celorepublikového pohledu. „Následně můžeme jednat také se Sdružením sportovních svazů a následně s vedením Národní sportovní agentury. Bez této podpory by se musel projekt upravit či rozdělit na několik etap,“ řekl Josef Kozel.

A případnou finanční pomoc kraje za splnění určitých podmínek přislíbil také hejtman Netolický. „V případě podpory centrálních orgánů, celorepublikového sdružení, krajského sdružení a samotné obce bychom mohli v rámci krajských prostředků, které máme na podporu dobrovolných hasičů, dílčím způsobem pomoci,“ dodal Martin Netolický.

Modernizovat se ale podle starosty dobrovolných hasičů Jana Růžičky ještě nezačne. „S realizací začneme nejdříve v příštím roce. Je to velký projekt, v současnosti řešíme především zafinancování,“ vysvětlil.