České dráhy připravily menší úpravy, dotknou se cestujících i v naší oblasti. Každý si musí předem ověřit, zda na trati, po níž jede, není od neděle něco jinak.

Jak řekl Miroslav Šneider z českotřebovské stanice, pár změn musejí vzít například na vědomí ti, kteří cestují z České Třebové: „Na žádost cestujících bude jezdit osobní vlak z České Třebové do Letovic až v 15.15 místo v 15.04, a to z toho důvodu, aby stihli přestoupit z rychlíku číslo 623. Osobní vlak odjíždí nově z České Třebové na Moravskou Třebovou v 15.15, jezdíval dosud jen z Třebovice. Nové je to, že přesně ve čtvrt na tři vyjíždí osobáček do Skalice nad Svitavou.“ Z Rudoltic vyjíždí spoj do Lanškrouna tři minuty po půl třetí, předtím jede vláček z Lanš〜krouna do Rudoltic ve 14.21 v pracovních dnech, což je úplná novinka. Jedna změna souvisí s úpravami na trati u Červenky: vlak z České Třebové vyjíždí k Zábřehu na Moravě o šest minut déle až ve 14.24. Také v jiných částech Pardubického kraje jsou změny, byť nikoliv převratné.

Ani autobusové jízdní řády by neměly zůstat stranou pozornosti cestujících. Změn na linkách provozovaných společností ČSAD Ústí nad Orlicí není moc.

Na Vysokomýtsku byl vyslyšen požadavek z Pustiny: spoj vyjíždějící z Luže těsně před šestou hodinou ranní do Řepníků a Vysokého Mýta bude o prázdninách zajíždět do Pustiny. Obyvatelé nejmenší vsi Orlickoústecka se tak dostanou brzy do Mýta. Na lince ze Žamberku do České Rybné a zpět do Žamberku se upravil jízdní řád, aby lidé měli více času na lékaře a nákupy ve městě. Odjezd jednoho spoje z Rybné nad Zdobnicí do Žamberku se upravil tak, aby měl návaznost na vlak v Liticích nad Orlicí. Novinkou na žádost obyvatel České Rybné je to, že autobus vyjíždějící o půl čtvrté odpoledne ze Žamberku do Hejnic bude jezdit i do České Rybné. Do konce srpna se mohou podávat náměty pro nový jízdní řád.