"Díky několik měsíců neutuchajícím a opravdu hloupým drbům jsem složil mandát radního města. Velmi mě to mrzí, ale opravdu už nemám chuť bojovat za lidi, kteří mě takto veřejně špiní," napsal Martin Fišer ve čtvrtek večer na Facebooku. V pátek odpoledne potvrdila jeho rezignaci i českotřebovská radnice.

"Nevím, u které osoby vznikla velmi nepříjemná pomluva o mojí osobě, ale už vím, že pomluvám se dá jen velmi těžce čelit, když se šíří mezi senzacechtivými lidmi. Vše má ale svoje hranice," dodal ke svému rozhodnutí Fišer s tím, že nemá jinou možnost se bránit.

Rezignace Martina Fišera je už pátou změnou v českotřebovském zastupitelstvu a druhou v případě hnutí 27 statečných. Fišer se původně do zastupitelstva nedostal, mandát získal až po rezignaci Václava Cempírka, který ji ohlásil krátce po loňských komunálních volbách.

Jako první po volbách složil mandát Dobromil Keprt (Nestraníci), kterého nahradil Vlastimil Bílý. Den po něm oznámili rezignaci Bohumír Nejedlý (Nestraníci) a Václav Cempírek (27 statečných). Nahradili je Aleš Stránský (Nestraníci) a právě Martin Fišer. O dva později oznámil rezignaci i náhradník Vlastimil Bílý. Na jeho místo v zastupitelstvu se tak dostala Zuzana Nejedlá (Nestraníci).

Další změna proběhla až po pěti měsících, kdy v zastupitelstvu skončil hejtman Martin Netolický (ČSSD) s tím, že se chce plně věnovat práci na kraji. Nahradil jej Igor Paar.

Hnutí 27 statečných získalo ve volbách necelých devět procent, což jejich kandidátům přineslo dva zastupitelské mandáty.