Další se podařilo včas objevit na zahradě rodinného domku. Město na svém webu a Facebooku varovalo majitele psů, aby byli při venčení opatrní a drželi psy na vodítku. Ti mají o své čtvernohé přátele strach. „Mám psa zvyklého na zahradu. Když jsme všichni včera na celé odpoledne odjeli pryč, raději jsem ji zavřela do kotce, ale aby byla celý den zavřená, to by mi jí bylo líto. Není vycvičená, aby nic nebrala od cizích. Když půjdeme ven, samozřejmě na ni budu dávat pozor, ale to je tak celé, co mohu udělat," posteskla si majitelka psa z Hylvát. Ani v psím útulku na okraji Hylvát nebudou brát zprávu o traviči na lehkou váhu, při venčení budou opatrnější. „Naši psi mohou být venčení vždy jen na vodítku," dodává k tomu Jaroslav Kovář.

Námi oslovení veterináři, kteří mají v Ústí nad Orlicí praxi, se s otravou psů v poslední době nesetkali.

Úmyslnou otravu přitom není jednoduché prokázat, stejně jako použitý jed. Co dělat, když má člověk podezření, že našel otrávenou návnadu, poradil ústecký veterinář Jan Šašek. „Pokud mám pocit, že je to návnada, naberu nález rukavicí, zabalím do dvou obalů a igelitového sáčku, na kterém udělám uzel. Zanesu to buď na policii – městskou, státní, krajskou veterinární správu, nebo soukromým veterinářům. Někdo z nich dá vzorek vyšetřit," popsal vhodný postup.

Smutný případ otravy psa jedem řešili nedávno policisté v Pardubicích. Majitel Sharona dokonce nabídl za informaci, která policii dovede k člověku, který psa otrávil, deset tisíc korun. „Sharon byl náš Československý vlčák. Chovný pes, devět let starý, který už měl patnáct štěňat. Byl to skvělý hlídač a přítel celé rodiny," smutní Zdeněk Petrovič. Je přesvědčen, že psovi musel někdo hodit přes plot něco, co obsahovalo jed na krysy. Náhodnou otravu zcela vyloučil, protože pes několik dní neopustil domovní zahradu a nástrahy na krysy v domě nebyly.
Znepokojující zprávy o traviči psů kolovaly nedávno také mezi majiteli psů v Náchodě, šířily se rychle po sociálních sítích. Tam se však nakonec neprokázalo, že by někdo ve městě otrávené návnady kladl.