„Než se ale lidé k nám vydají, doporučuji jim, aby se podívali na internetové stránky Skiparku Červená Voda, na nichž najdou aktuální  informace o tom, jaká je u nás situace," doplnil.

Evakuovali 
stovku lyžařů

Jak už v neděli navečer informovaly internetové stránky Orlického deníku, asi hodinu po nedělním poledni vyhořela část rozvaděče lanovky  s vyhřívanými čtyřsedačkami opatřenými  „bublinami", která je pýchou skiparku a zároveň i jednou z nejmodernějších v celé republice. Závada  byla natolik rozsáhlá, že znemožnila další využití elektropohonu lanovky. Na vzestupné větvi lanovky bylo v tu chvíli sto lyžařů.  K jejich evakuaci vlekaři použili náhradní naftový motor, který dokáže lanovkou „točit".
„Všem účastníkům ´na laně´ bylo vysvětleno, že budou pomalu vysedat na vrchní stanici, bylo odhadnuto, že by měli být všichni vyvezeni nahoru do pětačtyřiceti minut, nakonec se to stihlo zhruba za třicet devět minut. Nahoru byla ihned vyslána Horská služba, která byla na místě během dvou minut. V jejím týmu byl i lékař. Všichni vystupující byli dotazováni, zda nemají nějaké problémy. Lyžaři naštěstí přestáli čekání na lanovce bez větších potíží, nikdo neutrpěl nějakou újmu," uvedl Radek Procházka.

Jak informoval ředitel Skiparku Červená Voda Radek Procházka, v neděli i v pondělí se specifikoval rozsah poruchy a to, které díly bude nutné vyměnit. „Dodávku zajišťuje firma Siemens, jednáme s rakouskou stranou, na cestě jsou servisní technici. Stále ještě věříme, že lanovku ´roztočíme´ v noci, udělají se všechna potřebná měření a procedury, které jsou pro spuštění nutné, a měli bychom být v úterý ráno znovu v provozu. Rozhodně to ale není na sto procent. Znovu zdůrazňuji, že aktuální informace o situaci ve Skiparku Červená Voda najdou zájemci na našich webových stránkách," prohlásil ředitel. „V neděli bylo u nás výborné lyžování, přijelo i dost lyžařů, bohužel to dopadlo, jak to dopadlo. Nejdůležitější pro nás je, že nikdo nebyl zraněn. V uvozovkách ´je dobře´, že k poruše došlo v úvodu sezony a ne třeba v době, kdy máme ve středisku několikanásobně víc lyžařů. Máme i ohlasy od klientů, kteří hodnotili evakuaci jako vysoce profesionální. Věříme, že nám tato událost nepokazí dobré jméno, které máme," uzavřel.