Jednu možnost určitě máte, můžete využít půjčoven lyží a snowboardů, ať už je provozují majitelé kamenných obchodů se sportovní výbavou, nebo je najdete přímo v lyžařských areálech.
Ceny za vypůjčení lyžařského „setu“ nebo výbavy pro snowboarding jsme sondovali nejdříve v ústecké prodejně Sport Bárt. „Výbavu si můžete vypůjčit jak u nás, tak také na českotřebovském Pekláku, kde provozujeme půjčovnu a servis. Ceny jsou shodné. Na půl dne vám půjčíme lyže, boty a hole za sto devadesát korun, na celý den za dvě stě osmdesát. Pokud jede dítě na lyžák na sedm dní, vychází půjčovné kolem dvou set na den. Stejné ceny máme pro snowboardy,“ řekl Deníku majitel obchodu Jiří Holubář.
O něco vyšší ceny má nastavené půjčovna v novém Skiareálu Červená Voda. Na půlden si lyžařskou výbavu půjčíte za 250 korun, za celý den pak dáte 350 korun. Ve stejné hladině se pohybuje cena za vypůjčení „snow〜boarďáckého nádobíčka“. Můžete si ovšem půjčit i „VIP lyže“, za půlden dáte tři, za celý den pak čtyři stovky.
Na sjezdovce v Českých Petrovicích půjčují lyžařskou výbavu za 200 korun na jeden den, za každý další den pak zaplatíte 150 korun. Snow〜board a boty včetně nastavení přijdou na 250 korun za jeden den, každý další den pak na 200 korun.
Podívali jsme se také do nabídky vyhledávaného areálu v Přívratu. Tam za lyžařskou výbavu na čtyři hodiny dáte 200, za celý den zaplatíte 350 korun, za snowboard a boty dáte 200, resp. 300 korun.
Zdá se, že v menších areálech je levněji, i když to nemusí platit všude. Uspořit se ale samozřejmě dá. Tou nejzákladnější volbou při šetření je ovšem už samotné rozhodování mezi novou výbavou a výstrojí, nebo bazarem či půjčovnou.