Zkoušky posuzoval mezinárodní rozhodčí Květoslav Štibora, který je sám předsedou záchranné brigády, což celé akci dodalo na vážnosti. Přestože akce probíhala 11. listopadu, počasí tomu neodpovídalo - již ráno ležel na terénu souvislý bílý povlak, pak se přidalo husté sněžení se silným větrem. Odpoledne jsme se brodili již závějích, pak přišel déšť….

Každý „rozumný kynolog“ by v takovém počasí nenastoupil nebo akci zrušil. Rozhodli jsme se předvést, že naši čtyřnozí kamarádi nejsou z cukru a že i my něco vydržíme. Celkem nastoupilo 12 psovodů z naší organizace, velmi zajímavé bylo zastoupení plemen kokršpaněl, Nova scotia, Flat retriever, Gold retriever, labrador, bílý švýcarský ovčák, briard, bouvier a němečtí ovčáci. Rozhodčí byl po první části pachových prací opravdu překvapen, všechny dvojice, i v hustém sněžení, stopu dokončily - Ayk Marie Stráníkové a Ace Ivety Skalické dokonce na plný počet bodů! Bohužel neoznačení 3 předmětů znamenalo konec pro dva z účastníků při jinak velmi pěkné práci. Druhou náročnou částí bylo vyhledání ukryté osoby, tento cvik vzorově splnila kokršpaněla Berta slečny Janečkové.

Poslední část patřila poslušnosti a dovednosti. Kromě prvního cviku probíhá celá poslušnost na volno bez vodítka, posuzuje se chování psa při kontaktu, rušivých vlivech. Pracuje se na přírodních překážkách a materiálech s různým přivoláním apod. Tuto disciplínu zvládla na výbornou „retrívračka“ Besi (nejmladší pes akce) Ivy Trpkošové, která rovněž dosáhla plného bodového zisku.. Kromě uvedených „nej“ výsledků zde bylo několik dalších zajímavostí - bouvier Alibaba Jaroslava Rejmana je nyní prvním tohoto plemene v ČR se složenou záchranářskou zkouškou. Startoval zde rovněž briard Guido Lenky Lodrové, který je letošním vicemistrem světa stopařů francouzských ovčáků. Nejstarším psem byla téměř desetiletá Maxa paní Stráníkové. Tři psovodi nastupovali s více psy, což v hlubokém sněhu představovalo opravdu slušné fyzické výkony. Zkoušky v našem centru jsou vyhodnocovány jako závody - cenu tentokráte získala Iva Trpkošová s Besi.