„Domov důchodců Ústí nad Orlicí v posledních dvou letech zvýšil své dotační příjmy o více než padesát procent a vytvořil dvacet nových pracovních míst. Vybudovali jsme centrum pro uživatele s demencí, které disponuje padesáti lůžky a je jediným řádně registrovaným zařízením svého druhu na území celého okresu. Neustále zvelebujeme prostory domova, nyní například kreativní výmalbou a osazením truhlíků s muškáty," uvedl na úvod setkání ředitel domova Jan Vojvodík.
Dále byly návštěvníkům poskytnuty základní informace o systému péče, nechyběly ani odpovědi na konkrétní dotazy. Za uživatele poděkovala zaměstnancům domova jedna z nejdéle „sloužících" obyvatelek, paní Procházková. Vyjádřila dlouhodobou spokojenost s poskytovanou péčí a profesionálním přístupem zaměstnanců.
„Setkání je první v pořadí, chceme vytvořit tradici a trvale v ní pokračovat. Velmi stojíme o zpětnou vazbu, pomáhá nám při naší práci. Například dnes si odnášíme poznatek o potřebě věnovat zvýšenou pozornost ohřevu talířů při výdeji jídla. Jsme rádi, že se u nás příbuzným obyvatel domova líbilo, že nás podpořili tím, že přišli, že mají zájem o své seniory a místo, kde žijí," doplnila Eva Plívová, vedoucí sociálního úseku.
Více informací najdete na www.dduo.cz.

Text a foto: Bohuše Hácová