Jak vnímáte současnou vládní krizi?
Za poslanecký klub TOP 09 a Starostové, který podporuje návrhy premiéra Petra Nečase, mohu říci, že poslanecký klub TOP 09 a Starostové je přesvědčen, že program současné vlády je programem rozvoje a prosperity České republiky a učiní vše pro to, aby tento program byl naplněn. Rovněž souhlasíme s návrhy premiéra Petra Nečase v personálních otázkách, které předložil v pondělí tohoto týdne prezidentu republiky.
Poslanecký klub dále zdůrazňuje, že TOP 09 a Starostové jsou jedinou poslaneckou koaliční frakcí, která netrpí žádným korupčním skandálem. Je proto přesvědčen, že personální změny ve vládě se ministrů klubu TOP 09 a Starostů netýkají. Poslanecký klub TOP 09 a Starostové plně podporuje své ministry v jejich reformním úsilí.
Koaliční otřes, který je způsoben vnitřními rozpory v některých poslaneckých klubech vládní koalice, si musí vyřešit především sami. Na jednání K9 musí přinést taková řešení, na kterých se budou moci vzájemně dohodnout, schválit je a dále prosazovat s cílem naplnit vytýčená volební prohlášení. Jednání se mohou protáhnout, ale věřme, že ne na delší dobu. Mírné ochlazení vzájemných vztahů koaličních partnerů jistě odstartuje těsnější sepětí v koalici a posílí její pozici v prosazování reformních návrhů směřujících k posílení ekonomické a politické stability.