Hlavně na rozmarech počasí bude záviset, zda se letošní letní sezona vyplatí provozovatelům kempů.

Situaci jim ale může komplikovat i ekonomická krize, kvůli které musí hodně lidí šetřit.
„Ubytování si už u nás lidé zamlouvají, ale v současné době je těžké odhadnout, kolik návštěvníků do kempu skutečně přijede. Určitě to bude záviset především na počasí,“ uvedla Monika Špinková z Autokempu Buňkov, který je v Břehách u Přelouče.

V dobrou obsazenost příliš nevěří Břetislav Malý, který je provozovatelem Campingu U Třpytky v Mělicích.

„Nyní je kemp obsazen tak z jedné čtvrtiny. Oproti loňským rokům je zde méně lidí. Vliv na to může mít také nepříznivé počasí. Ovšem obsazenost kempu má trvale sestupnou tendenci,“ nechal se slyšet Břetislav Malý.

Sezonu zahajuje i Kemp Hluboký u Holic. „V pátek a sobotu čekáme, že nám najedou hosté. K dnešnímu dni máme zaplněno ze tří čtvrtin, takže nějaká místa jsou ještě volná,“ řekla vedoucí kempu Jaroslava Ženíšková s tím, že novinkou letošní sezony je nově otevřená vinárna s celodenní možností stravy.

Kemp Hluboký je vyhledáván také turisty ze zahraničí. „Jezdí k nám hlavně Holanďani, Němci, letos i Švýcaři, ale kvůli ekonomické recesi je pokles znát. Pobyt nám také zrušilo i několik našich turistů, a to hlavně kvůli tomu, že přišli o práci,“ vysvětlila vedoucí Jaroslava Ženíšková.

Areál kempu se rozkládá při rybníku Hluboký. „Na rozdíl od loňska máme letos v rybníku vodu, kterou hygiena jezdí každých čtrnáct dní kontrolovat a je stále v pořádku,“ uzavřela Ženíšková.

Lukáš Dubský, Lukáš Peška